autoua
×
АвтоЗакон @ Autoua.net / Каталог документів / Дорожній рух /
Правила дорожнього руху: Швидкість руху
← попередня сторінка | зміст | наступна сторінка → Версія для друку  Версія для друку    Обговорити на форумі  Обговорити на форумі

12. ШВИДКІСТЬ РУХУ

12.1. Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

12.2. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості швидкість руху повинна бути такою, щоб водій мав змогу зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги.

12.3. У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.

12.4. У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 60 км/год.

12.5. У житлових і пішохідних зонах швидкість руху не повинна перевищувати 20 км/год.

12.6. Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух із швидкістю:

а) автобусам (мікроавтобусам), що здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам - не більше 80 км/год.;

б) транспортним засобам, якими керують водії із стажем до 2 років, - не більше 70 км/год.;

в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, та мопедам, - не більше 60 км/год.;

г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) - не більше 90 км/год.;

ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 - не більше 130 км/год., на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, що відокремлені одна від одної розділювальною смугою - не більше 110 км/год., на інших автомобільних дорогах - не більше 90 км/год.

12.7. Під час буксирування швидкість не повинна перевищувати 50 км/год.

12.8. На ділянках доріг, де створені дорожні умови, що дають можливість рухатися з більш високою швидкістю, за погодженим з Державтоінспекцією рішенням власників доріг або органів, яким передано право на утримання таких доріг, дозволена швидкість руху може бути збільшена шляхом встановлення відповідних дорожніх знаків.

12.9. Водієві забороняється:

а) перевищувати максимальну швидкість, визначену технічною характеристикою даного транспортного засобу;

б) перевищувати максимальну швидкість, зазначену в пунктах 12.4 - 12.7, на ділянці дороги, де встановлено дорожні знаки 3.29, 3.31, або на транспортному засобі, на якому встановлено розпізнавальний знак відповідно до підпункту "и" пункту 30.3 цих Правил;

в) перешкоджати іншим транспортним засобам, рухаючись без потреби з дуже малою швидкістю;

г) різко гальмувати (крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді).

12.10. Додаткові обмеження швидкості руху можуть бути встановлені виключно у разі проведення дорожніх робіт разом з попереджувальним знаком 1.37.

У разі коли дорожні знаки обмеження руху 3.29 та 3.31 встановлені без проведення дорожніх робіт або залишені після їх завершення, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.

Обов'язковим є встановлення дорожніх знаків 3.30 та 3.32 на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця встановлення знака обмеження швидкості руху.

Автор: sokolov
Читати форум «Законодавство, страхування…»
Пряма мова
Cremator Cremator ДТП на парковке, но виновник скрылся, есть видео ДТП.
Всем привет.

Скажите, есть смысл заморачиваться или забить простить и отпустить?
Припаркованную машину притер бус и уехал. Есть видео момента ДТП, и есть свидетели, которые это видели, они же видны и на видео, есть номер буса. У водителя буса есть действующий полис страховой, ТДВ СК "Ю.ЕС.АЙ". Моя страховая СК Арсенал.
Полицию вызвал, они оформили ДТП, и сказали, что передадут куда-то мое пояснение и схему дтп, и уже там будут заниматься поиском этого водилы.. Но что-то я сомневаюсь, что они будут его искать...

Как я понимаю, можно попытаться получить компенсацию с его страховой, но для этого нужно решение суда, в котором виновным будет водила этого буса??
А в суд подавать нужно мне или сама полиция передаст дело в суд?
И вообще, есть хоть какие-то шансы получить деньги на ремонт или дело бесперспективное и чинить самому и не париться??
В общем, буду рад любому совету.

Имеет ли смысл звонить в страховую виновника ДТП и пытаться узнать контакты водилы этого буса?
Maksimus Maksimus Re: ДТП на парковке, но виновник скрылся, есть видео ДТП.
для компенсации нужно решение суда. для решения суда нужно чтоб копы собрали все данные, оформилии передали в суд. сами они точно делать не будут или будут тянуть чтоб по срокам проскочило и автозакрылось. если копов пинать практически в прямом смысле (лучше с адвокатом), а после в суде поприсутствовать - шансы не нулевые. главное в этом процессе - воспитательный момент для всех в цепочке - законы и правила надо выполнять.
San40S San40S Re: ДТП на парковке, но виновник скрылся, есть видео ДТП.
Ппкс

Заметили ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter