autoua
×
АвтоЗакон @ Autoua.net / Каталог документів / Реєстрація авто /
Порядок погодження конструкції транспортних засобів і оформлення документів про їх відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам
Версія для друку  Версія для друку    Обговорити на форумі  Обговорити на форумі

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 21 березня 2011 року N 97

Про затвердження Порядку погодження конструкції транспортних засобів і оформлення документів про їх відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам

З метою виконання вимог Закону України "Про дорожній рух", постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року N 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (із змінами) та від 21 липня 2010 року N 607 "Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів" і забезпечення контролю Державтоінспекції МВС за відповідністю конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 341 "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ" (із змінами) наказую:

1. Затвердити Порядок погодження конструкції транспортних засобів і оформлення документів про їх відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам (далі - Порядок), що додається.

2. Департаменту Державтоінспекції (Лозовий В. М.) МВС забезпечити виготовлення необхідної кількості бланків свідоцтв про погодження конструкції транспортного засобу в частині забезпечення безпеки дорожнього руху та висновків про відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, що діють на території України.

3. Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС (Будник С. І.) забезпечити:

3.1. Погодження конструкцій транспортних засобів відповідно до вимог Порядку.

3.2. Використання залишків бланків дозволів, зразок яких затверджений додатком 12 до наказу МВС від 09.05.2004 N 511 "Про затвердження зразків та введення в дію спеціальної бланкової продукції нових зразків" (із змінами), під час оформлення висновків про відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, що діють на території України.

4. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити вивчення цього Порядку працівниками Державтоінспекції.

5. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МВС від 07.12.2001 N 1088 "Про порядок видачі свідоцтв про узгодження конструкції транспортних засобів та дозволів на їх переобладнання відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху".

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра генерал-майора міліції Ратушняка В. І.

7. Наказ надіслати за належністю.

Міністр
генерал-лейтенант міліції
А. В. Могильов

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
21.03.2011 N 97


ПОРЯДОК
погодження конструкції транспортних засобів і оформлення документів про їх відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам


I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок установлює процедуру розгляду документів щодо конструкції транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування (далі - транспортний засіб) працівниками Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України (далі - ЦБДРтаАС).

1.2. Порядок розроблений відповідно до Закону України "Про дорожній рух", постанов Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року N 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (із змінами), від 21 липня 2010 року N 607 "Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів" та забезпечення контролю Державтоінспекції МВС за відповідністю конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 341 "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ" (із змінами).

1.3. У ЦБДРтаАС розгляд документів щодо погодження конструкції транспортних засобів проводиться:

  • під час погодження проектів конструкції транспортних засобів при їх постановці на виробництво або переобладнанні суб'єктами господарювання;
  • для визначення умов переобладнання транспортних засобів в індивідуальному порядку;
  • у ході перевірки конструкції (технічного стану) самостійно сконструйованих транспортних засобів, конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, або таких, що визнані в установленому порядку безхазяйними, або які за правом спадкування перейшли у власність держави чи подаровані державі.

1.4. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

  • нормативно-технічна документація щодо погодження проектів конструкції транспортних засобів - це документи, які містять вимоги щодо конструкції транспортних засобів, їх виготовлення (переобладнання), постановки на виробництво та відповідності вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, що діють на території України (далі - нормативно-технічна документація);
  • свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху (додаток 1) - документ, що видається в ЦБДРтаАС відповідно до вимог цього Порядку і засвідчує погодження нормативно-технічної документації в частині забезпечення безпеки дорожнього руху (далі - свідоцтво);
  • переобладнання транспортного засобу - зміна типу, призначення чи параметрів конструкції транспортного засобу шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб;
  • висновок про відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, що діють на території України (додаток 2) - документ, що видається ЦБДРтаАС відповідно до вимог цього Порядку, визначає технічну можливість та встановлює умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу або відповідність конструкції самостійно сконструйованих транспортних засобів, конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, або таких, що визнані в установленому порядку безхазяйними, або які за правом спадкування перейшли у власність держави чи подаровані державі вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, що діють на території України (далі - висновок).

1.5. Розгляд документів щодо погодження проектів конструкції транспортних засобів, їх переобладнання, а також відповідності вимогам безпеки дорожнього руху працівниками ЦБДРтаАС здійснюється за умови сплати їх власниками вартості бланкової продукції, а також послуг, передбачених спільним наказом МВС, Міністерства фінансів і Міністерства економіки від 05.10.2007 N 369/1105/336 "Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами і підрозділам МВС та Порядку їх справляння", зареєстрованого в Міністерстві юстиції 31.10.2007 за N 1235/14502.

1.6. Контроль надходження коштів за сплату вартості бланкової продукції та наданих послуг здійснюється бухгалтерією ЦБДРтаАС на підставі платіжних документів, долучених до документів, щодо погодження конструкції транспортних засобів.

II. Погодження проектів конструкції транспортних засобів

2.1. У ЦБДРтаАС розгляд нормативно-технічної документації здійснюється за умови її погодження Мінінфраструктури й наявності позитивного висновку про погодження Державного підприємства "ДержавтотрансНДІпроект".

2.2. Під час розгляду нормативно-технічної документації здійснюється перевірка правильності її оформлення, відповідності конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, які діють на території України, наявності актів (протоколів) кваліфікаційних (періодичних) випробувань транспортних засобів за участю працівників Державтоінспекції.

2.3. За результатами розгляду нормативно-технічної документації приймається рішення щодо погодження конструкції транспортних засобів або надання зауважень.

2.4. Зауваження до нормативно-технічної документації оформляються листом за підписом уповноваженої особи ЦБДРтаАС, у якому кожне зауваження обґрунтовується конкретними вимогами законодавства (стандартів, правил і норм, які діють на території України).

2.5. У разі прийняття рішення щодо погодження конструкції транспортних засобів на титульному листі нормативно-технічної документації проставляється відмітка "погоджено", яка завіряється підписом уповноваженої особи із зазначенням дати та печаткою ЦБДРтаАС.

2.6. Після здійснення державної реєстрації нормативно-технічної документації в ЦБДРтаАС у разі необхідності оформляється свідоцтво, яке засвідчується особистим підписом уповноваженої особи ЦБДРтаАС і завіряється печаткою.

Свідоцтво вважається чинним протягом одного року з дати його оформлення.

Подовження терміну дії свідоцтва здійснюється на підставі поданих до ЦБДРтаАС нормативно-технічної документації й протоколів проведення періодичних випробувань транспортних засобів.

2.7. Відомості про погодження нормативно-технічної документації, оформлене свідоцтво вносяться до комп'ютерної бази даних Державтоінспекції, а матеріали погодження долучаються до наглядової справи.

До наглядових справ також долучаються матеріали щодо внесення змін до нормативно-технічної документації, подовження терміну дії свідоцтв, а також видачі бланків свідоцтв.

Наглядові справи в ЦБДРтаАС ведуться окремо щодо кожного суб'єкта господарювання, що здійснює виготовлення (переобладнання) транспортних засобів.

III. Погодження переобладнання транспортних засобів

3.1. У ЦБДРтаАС погодження переобладнання транспортних засобів здійснюється за наявності документів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року N 607 "Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів".

3.2. Під час розгляду документів щодо погодження переобладнання транспортних засобів визначається технічна можливість переобладнання та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу з урахуванням того, що його конструкція повинна забезпечувати безпеку дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища. При цьому враховуються вимоги правил нормативів і стандартів України щодо конструкції і технічного стану транспортних засобів, а також визначені в нормативно-технічній документації вимоги щодо внесення безпечних змін у конструкцію транспортних засобів.

3.3. За наявними комп'ютерними базами даних Державтоінспекції перевіряється достовірність інформації, зазначеної в поданих документах, а також здійснюється перевірка номерів складових частин, що мають ідентифікаційні номери транспортного засобу та номерів складових частин, що встановлюватимуться на транспортний засіб у ході переобладнання.

Результати перевірки відмічаються на документах щодо погодження переобладнання транспортних засобів та засвідчуються особистим підписом посадової особи ЦБДРтаАС, яка проводила розгляд документів із зазначенням прізвища, ім'я по батькові, дати та часу проведення перевірки.

Якщо під час перевірки встановлено факт знаходження транспортного засобу (складових частин, що мають ідентифікаційні номери) в розшуку, матеріали про цей факт передаються до територіального органу внутрішніх справ для вжиття заходів відповідно до чинного законодавства.

3.4. За результатами розгляду документів ЦБДРтаАС приймається рішення щодо погодження переобладнання транспортних засобів або надання відмови.

3.5. Відмова в погодженні переобладнання транспортного засобу оформлюється листом за підписом уповноваженої особи ЦБДРтаАС, у якому кожне зауваження обґрунтовується конкретними вимогами законодавства (стандартів, правил і норм, які діють на території України).

3.6. У разі прийняття рішення щодо погодження переобладнання транспортних засобів оформляється висновок, який завіряється підписом уповноваженої особи ЦБДРтаАС та печаткою зазначеного підрозділу із зазначенням дати.

Висновок вважається чинним протягом одного року з дати його оформлення.

3.7. Відомості про висновок вносяться до комп'ютерної бази даних Державтоінспекції, а матеріали погодження разом з документом, який підтверджує сплату вартості бланкової продукції та наданих послуг підшиваються до справи.

Матеріали справи оформлюються та зшиваються в порядку зростання оформлених висновків.

IV. Перевірка відповідності конструкції (технічного стану) транспортних засобів

4.1. У ЦБДРтаАС перевірка відповідності конструкції (технічного стану) самостійно сконструйованих транспортних засобів, конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, або таких, що визнані в установленому порядку безхазяйними, або які за правом спадкування перейшли у власність держави чи подаровані державі здійснюється на підставі документів, виданих уповноваженими організаціями про відповідність таких транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища, правил нормативів і стандартів України.

4.2. Під час розгляду зазначених документів здійснюється перевірка щодо відповідності конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, які діють на території України.

4.3. За наявними комп'ютерними базами даних Державтоінспекції здійснюється перевірка ідентифікаційних номерів транспортного засобу.

Результати перевірки відмічаються на документах щодо перевірки відповідності конструкції (технічного стану) транспортних засобів та засвідчуються особистим підписом посадової особи ЦБДРтаАС, яка проводила розгляд документів із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, дати та часу проведення перевірки.

Якщо у ході перевірки встановлено факт знаходження транспортного засобу в розшуку, матеріали про цей факт передаються до територіального органу внутрішніх справ для вжиття заходів відповідно до законодавства.

4.5. За результатами розгляду поданих документів приймається рішення щодо оформлення висновку про відповідність конструкції (технічного стану) транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища, правил нормативів і стандартів України або надання відмови.

4.6. Відмова в наданні висновку оформляється ґрунтовним листом за підписом уповноваженої особи ЦБДРтаАС.

4.7. У разі відповідності конструкції (технічного стану) транспортних засобів вимогам забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища, правил нормативів і стандартів України оформляється висновок, який завіряється печаткою ЦБДРтаАС і підписом уповноваженої особи із зазначенням дати.

Висновок вважається чинним протягом одного року з дати його оформлення.

4.8. Відомості про виданий висновок вносяться до комп'ютерної бази даних Державтоінспекції, а матеріали разом з документом, який підтверджує сплату вартості бланкової продукції та наданих послуг підшиваються до справи.

4.9. Матеріали справи оформляються та зшиваються в порядку зростання оформлених висновків.

Начальник Департаменту
Державтоінспекції МВС
генерал-майор міліції
В. М. Лозовий

Додаток 1
до Порядку погодження конструкції транспортних засобів і оформлення документів про їх відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам


СВІДОЦТВО N
про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху

Назва та адреса організації-розробника:

Назва та адреса підприємства-виробника:

Тип транспортного засобу:

Технічні умови на виробництво даного транспортного засобу узгоджені з ЦБДРтаАС при МВС України строком до:

Начальник ЦБДРтаАС при МВС України
________
підпис
______________________
прізвище, ім'я, по батькові
 
Місце печатки
 

Начальник Департаменту
Державтоінспекції МВС
генерал-майор міліції
В. М. Лозовий

Додаток 2
до Порядку погодження конструкції транспортних засобів і оформлення документів про їх відповідність вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам

___ ____________ 20__ року


ВИСНОВОК N
про відповідність конструкції (технічного стану) транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, стандартам, правилам і нормам, діючим на території України

Транспортний засіб:

Марка та модель

Номерний знак

Ідентифікаційний номер транспортного засобу

Номер (об'єм) двигуна


Власник:

Місце проживання:

Вид переобладнання (конструкція (технічний стан) транспортного засобу):

Умови переобладнання (відповідність конструкції (технічного стану) транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху):

Начальник ЦБДРтаАС при МВС України
________
підпис
______________________
прізвище, ім'я, по батькові
 
Місце печатки
 

Начальник Департаменту
Державтоінспекції МВС
генерал-майор міліції
В. М. Лозовий

Читати форум «Законодавство, страхування…»
Пряма мова
Alex_I Alex_I Re: Снятие с учета / Сделка / Постановка на учет

МОТОРНЕ (ТРАНСПОРТНЕ) СТРАХОВЕ БЮРО УКРАЇНИ

25.01.2012 № 1661/ 10

Страховикам-членам МТСБУ
(за списком)

Щодо однозначності визначення
та застосування К2 та К4


Повідомляємо, що Президія МТСБУ на своїх засіданнях 11 та 19 січня 2012 року при обговоренні питань стосовно однозначності визначення та практичного застосування деяких коригуючих коефіцієнтів при розрахунку страхових платежів за внутрішніми договорами страхування прийняла (див. протокол № 296/2012 від 11.01.2012 та протокол № 297/2012 від 19.01.2012 ) відповідні управлінські рішення, які є обов’язковими для виконання усіма страховиками-членами МТСБУ.

Сутність прийнятих рішень полягає в наступному.
1. Відповідно до рішення Президії МТСБУ від 11.01.2012 (протокол № 296/2012) страховикам-членам МТСБУ визначати, розрахований актуарним методом, мінімальний розмір корегуючого коефіцієнту К4 (залежно від водійського стажу осіб, допущених до керування забезпеченим транспортним засобом) для страхувальників-фізичних осіб не менше, ніж 1,35 .
Це рішення набирає чинності з дати відправлення Дирекцією МТСБУ до страховиків-членів МТСБУ засобами корпоративного електронного зв’язку копії протоколу № 296/2012.
Звертаємо увагу на те, що згідно з вище прийнятим рішенням на Дирекцію МТСБУ з 20.01.2012 покладено контроль за виконанням страховиками-членами МТСБУ цього рішення та обов’язок щомісячно інформувати Президію МТСБУ.

2. Відповідно до рішення Президії МТСБУ від 19.01.2012 (протокол № 297/2012) страховикам-членам МТСБУ для однозначності визначення та застосування коригуючого коефіцієнту К2 (залежно від місця реєстрації транспортного засобу) керуватися наведеною нижче таблицею:
Визначення мінімального розміру коефіцієнта у залежності від місця реєстрації транспортних засобів (К2)
Місцезнаходження установи, яка зареєструвала транспортний засіб і зазначена в документі про реєстрацію транспортного засобу Мінімальний розмір К2
1 місто Київ
2 міста : Бориспіль, Боярка, Бровари, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь
3 міста :Дніпропетровськ, Одеса, Харків
4 міста: Донецьк, Запоріжжя, Кривий Ріг, Львів, Миколаїв
5 міста: Алчевськ, Бердянськ, Біла Церква, Вінниця, Дніпродзержинськ, Горлівка, Євпаторія, Єнакієве, Житомир, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільский, Керч, Кіровоград, Краматорськ, Кременчук, Лисичанськ, Луганськ, Луцьк, Макіївка, Маріуполь, Мелітополь, Нікополь, Павлоград, Полтава, Рівне, Севастополь, Сєверодонецьк, Сімферополь, Слов'янськ, Суми, Тернопіль,Ужгород, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів
6 населені пункти, які не зазначені в інших рядках
7 за межами України

Це рішення набирає чинності з дати відправлення Дирекцією МТСБУ до страховиків-членів МТСБУ засобами корпоративного електронного зв’язку копії протоколу №297/2012 від 19.01.2012.
Звертаємо також вашу увагу на те, що згідно з вище прийнятим рішенням на Дирекцію МТСБУ з 01.02.2012 покладено контроль за виконанням страховиками-членами МТСБУ цього рішення та обов’язок щомісячно інформувати Президію МТСБУ.
З огляду на викладене вище, просимо зміст прийнятих рішень Президією МТСБУ довести до відома всіх працівників та уповноважених представників страхової компанії, які займаються питаннями провадження обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами.
З повагою,

Заст. Генерального директора І.ГумінськийКоэффициенты для расчёта полиса ГО зависимости от места регистрации авто
по состоянию на 2018 г.

Место регистрации ТС Коэффициент
Киев 4,80
Борисполь, Боярка, Бровары, Васильков, Вишневое, Вышгород, Ирпень 2,50
Одесса, Харьков 3,40
Днепр, Донецк, Запорожье, Кривой Рог, Львов 2,80
Алчевск, Бердянск, Белая Церковь, Винница, Горловка, Каменское (Днепродзержинск), Евпатория, Житомир, Ивано-Франковск, Каменец-Подольский, Керчь, Кропивницкий (Кировоград), Краматорск, Кременчуг, Лисичанск, Луганск, Луцк, Макеевка, Мариуполь, Мелитополь, Николаев, Никополь, Павлоград, Полтава, Ровно, Севастополь, Северодонецк, Симферополь, Славянск, Сумы, Тернополь, Ужгород, Херсон, Хмельницкий, Черкасы, Черновцы, Чернигов 2,20
другие населенные пункты Украины 1,50
зарегистрированные в других странах 3,00
SuperSim SuperSim Re: Снятие с учета / Сделка / Постановка на учет

И сколько в год Вы будете экономить на ГОшке?
Alex_I Alex_I Re: Снятие с учета / Сделка / Постановка на учет
Всего на одну строку выше указаны текущие коэффициенты для расчёта полиса ГО зависимости от места регистрации авто. Разница в коэффициентах между Киевом и регистрацией в прочих населённых пунктах в 3.2 раза. Для авто с двигателем 1.6 в абсолютной величине полис дешевле примерно на 1200-1300 грн в год.

Заметили ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter