autoua
×
АвтоЗакон @ Autoua.net / Каталог документів / Порушення /
Порядок обліку, реєстрації та оперативної передачі інформації про дорожньо-транспортні пригоди, що скоїлись на автомобільних дорогах загального користування
Версія для друку  Версія для друку    Обговорити на форумі  Обговорити на форумі

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 28 березня 2006 року N 110

Про затвердження Порядку обліку, реєстрації та оперативної передачі інформації про дорожньо-транспортні пригоди, що скоїлись на автомобільних дорогах загального користування

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 червня 2005 року N 538 "Про затвердження Порядку обліку дорожньо-транспортних пригод" та з метою упорядкування відомчого обліку дорожньо-транспортних пригод, скоєних на автомобільних дорогах загального користування, наказую:

1. Затвердити Порядок обліку, реєстрації та оперативної передачі інформації про дорожньо-транспортні пригоди, що скоїлись на автомобільних дорогах загального користування.

2. Українському державному виробничо-технологічному підприємству "Укрдортехнологія" (Нагайчук В. М.) забезпечити тиражування та розповсюдження документа дорожнім підприємствам та організаціям з компенсацією типографських витрат на договірній основі.

3. Керівникам Служб автомобільних доріг та дочірніх підприємств ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" в АР Крим, областях та м. Севастополі забезпечити виконання вимог Порядку обліку, реєстрації та оперативної передачі інформації про дорожньо-транспортні пригоди, що скоїлись на обслуговуваних дорогах.

4. Визнати наказ корпорації "Укравтодор" від 19.12.97 N 264 таким, що втратив чинність.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Березовського М. В.

 

Голова 

В. М. Гуржос 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної служби автомобільних доріг України
від 28 березня 2006 р. N 110 


ПОРЯДОК
обліку, реєстрації та оперативної передачі інформації про дорожньо-транспортні пригоди, що скоїлись на автомобільних дорогах загального користування

1. Загальні положення

Порядок розроблений відповідно до вимог Правил обліку дорожньо-транспортних пригод, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2005 N 538.

До обліку та реєстрації в дорожньо-експлуатаційних організаціях Укравтодору належать усі дорожньо-транспортні пригоди (ДТП), скоєні на автомобільних дорогах і вулицях, що обслуговуються цими організаціями. Окремому обліку в організаціях підлягають ДТП, в яких були зазначені недоліки в експлуатаційному утриманні доріг.

При складанні документа використані основні вимоги Порядку обліку дорожньо-транспортних пригод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2005 N 538, та положення ДСТУ 3587-97 "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану".

2. Отримання виробничими підрозділами інформації про ДТП, здійснення їх реєстрації та оперативної передачі до керівників своїх підрозділів

2.1. Джерелом отримання виробничими підрозділами повідомлень про ДТП на обслуговуваних дорогах є інформація від чергових частин районних органів внутрішніх справ або стаціонарних постів чи екіпажів патрульних машин Державтоінспекції.

2.2. Спеціаліст служби організації дорожнього руху підрозділу у робочий час, черговий по підрозділу у неробочий час отриману інформацію про ДТП повинні занести до журналу обліку пригод (додаток 1). До цього журналу заносять також записи про щоденні запити до чергових частин районного органу внутрішніх справ стосовно скоєних ДТП на обслуговуваних дорогах.

2.3. Якщо в одержаному повідомленні про ДТП зазначено недолік в експлуатаційному утриманні ділянки дороги (претензії до дорожньої служби), інформація про таку ДТП повинна заноситись до журналу обліку пригод (додаток 2) та бути НЕГАЙНО передана вищій організації.

Негайно, але не пізніше 3-х годин, здійснюється передача вищій організації інформації про ДТП за наявності недоліків в експлуатаційному утриманні доріг, коли загинула 1 або травмовано 3 і більше осіб, а також ДТП з тяжкими наслідками, під час яких загинуло і поранено 4 і більше осіб, ДТП з рейсовими автобусами, маршрутками, транспортом іноземних громадян та посадових осіб держави незалежно від наявності претензій до дорожньої служби.

2.4. У випадках проведення відповідальними працівниками дорожньої організації огляду місця скоєння ДТП до журналу обліку пригод (додаток 2) повинно бути внесено запис-доповнення до раніше наведеної інформації про цю ДТП.

3. Опрацювання інформації про ДТП в облавтодорах, службах автомобільних доріг в областях та передача її до Укравтодору

3.1. Одержані від виробничого підрозділу або від Державтоінспекції області повідомлення про ДТП негайно заносяться до журналу обліку пригод (додатки 1, 2). З повідомленням повинні бути негайно ознайомлені керівники організації.

3.2. За оперативним рішенням керівництва служби автодоріг області, облавтодору:

- визначається посадова особа організації або виробничого підрозділу, уповноважена брати участь в огляді місця скоєння ДТП і відповідальна за складання донесення (додаток 3);

- негайно в Укравтодор направляється оперативне повідомлення, в якому зазначається час, дата отримання повідомлення про ДТП від джерел інформації (чергового обласного (районного) органу внутрішніх справ, працівника Державтоінспекції, посадової особи дорожньої організації), місце скоєння ДТП, короткий опис обставин ДТП, її наслідки та претензії до дорожньої служби.

3.3. При оформленні акта огляду місця скоєння ДТП зазначаються недоліки в експлуатаційному утриманні ділянки дороги у цьому місці, які визначені переліком основних недоліків в утриманні доріг (додаток 4) і які не відповідають вимогам відповідних пунктів ДСТУ 3587-97.

У разі виникнення розбіжностей з Державтоінспекцією при визначенні недоліків в утриманні ділянки дороги при огляді, посадова особа дорожньої організації повинна підписати акт огляду місця скоєння ДТП з припискою, яка обґрунтовує її точку зору (з посиланням на відповідний діючий нормативний документ).

3.4. На кожне подане до Укравтодору оперативне повідомлення про ДТП після огляду місця її скоєння в Укравтодор без затримок направляється донесення (додаток 3). Разом з ним надсилається копія акта огляду місця скоєння ДТП, якщо в ньому зафіксований недолік в експлуатаційному утриманні ділянки дороги, а також копії актів огляду місць скоєння ДТП з тяжкими наслідками, рейсовими автобусами, транспортом іноземних громадян та посадових осіб держави (незалежно від наявності в актах претензій до дорожньої служби).

3.5. Відділ з організації безпеки дорожнього руху облавтодору, служби автомобільних доріг в області по записах в журналах обліку пригод та з урахуванням актів огляду місць їх скоєння складає довідку про аварійність із зазначеними недоліками в утриманні доріг до 5 числа місяця, що настає за звітним, за необхідності звіряє відомості про ДТП із даними обласної Державтоінспекції.

3.6. Щомісяця відділ з організації безпеки дорожнього руху облавтодору або фахівці, на яких покладено питання організації дорожнього руху, проводять лінійний аналіз усіх зафіксованих у журналі обліку ДТП з виявленими недоліками в експлуатаційному утриманні доріг згідно з вимогами ГСТУ 218-03449261-099-2002 та визначають ділянки доріг, де необхідно оперативно вжити заходів з ліквідації виявлених недоліків.

 

Додаток 1
до Порядку 


ЖУРНАЛ
обліку дорожньо-транспортних пригод, що були скоєні на автомобільних дорогах загального користування

___________________________________________________________
(найменування виробничого підрозділу, дорожньої організації)

N
N пп 

Дата, час одержання повідом-
лення 

Від кого одержане повідом-
лення (організація, прізвище, посада) 

Дата, час скоєння ДТП 

Адреса ДТП 

Наслідки ДТП 

Вид ДТП (наїзд на пішохода, зіткнення транс-
портних засобів, наїзд на перешкоду, виїзд за межі дороги та інше) 

Коротка характеристика дороги в місці скоєння ДТП 

Погодні умови під час ДТП 

найме-
нування дороги,
км+ 

найме-
нування населеного пункту 

загинуло осіб 

поранено осіб 

пошко-
дження транс-
портних засобів 

ділянка дороги (пряма, крива у плані R =...); підйом; штучна споруда; перехрестя 

тип покриття, ширина проїзної частини та узбіччя 

поздовжній та попе-
речний уклон, уклон віражу 

висота насипу, глибина виїмки 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  


 

Додаток 2
до Порядку 


ЖУРНАЛ
обліку дорожньо-транспортних пригод із виявленими недоліками в експлуатаційному утриманні доріг, що були скоєні на автомобільних дорогах загального користування

________________________________________________________
(найменування виробничого підрозділу, дорожньої організації)

N
N
пп 

Дата, час одержання повідом-
лення 

Від кого одержане повідом-
лення (організація, прізвище, посада) 

Дата, час скоєння ДТП 

Адреса ДТП 

Наслідки ДТП 

Обставини ДТП 

Претензії до дорожньої служби, попередньо визначені Державто-
інспекцією 

Коротка характеристика дороги в місці скоєння ДТП 

Погодні умови під час ДТП 

найме-
нування дороги, км+ 

найме-
нування населеного пункту 

заги-
нуло осіб 

пора-
нено осіб 

пошко-
дження транс-
портних засобів 

ділянка дороги (пряма, крива у плані R=...); підйом; штучна споруда; перехрестя 

тип покриття, ширина проїзної частини та узбіччя 

величина поздовж-
нього та попереч-
ного уклону, ухил віражу 

висота насипу, глибина виїмки 

відсут-
ність розмітки, дорожніх знаків, огород-
жень 

додаткові дані (коефіцієнт зчеплення, розміри ям, відстань до перешкод) 

10 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  


 

Додаток 3
до Порядку 


_____________________________________
                             (дорожня організація) 

_____________________________________
                                   (виробничий підрозділ) 


ДОНЕСЕННЯ
про дорожньо-транспортну пригоду

1. ______________________ на дорозі _____________________________________________________
              (дата, час скоєння ДТП)                                                              (найменування дороги; км+; відстань до
______________________________________________________________________________________
                                                                                    найближчого населеного пункту)

2. Характеристика дороги в місці ДТП _____________________________________________________
                                                                                                              (тип покриття, ширина проїзної частини, узбіч,
______________________________________________________________________________________
                                               висота насипу, поздовжній та поперечний уклон, наявність дорожніх знаків, розмітки,
______________________________________________________________________________________
                                                                                                  огороджень, тротуару)

3. Ділянка дороги ______________________________________________________________________
                                                                       (пряма у плані/крива у плані радіусом ...; уклон віражу; підйом/спуск,
______________________________________________________________________________________
                                                  перехрестя; міст, шляхопровід, естакада, підхід до залізничного переїзду,
______________________________________________________________________________________
                                                                                                 світлофорний об'єкт)

4. Погодні умови: ______________________________________________________________________
                                                                  (світло/темно, сухо, туман, снігопад, сніговий наст, ожеледиця, дощ,
______________________________________________________________________________________
                                                                                         мокре покриття, роса, іній)

5. Дані про транспортні засоби, водіїв та пасажирів __________________________________________
                                                                                                                                             (модель та номер ТЗ, його тип,
______________________________________________________________________________________
                                                                         власник, кількість пасажирів, прізвище водія)

6. Обставини пригоди __________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

7. Причини ДТП: ______________________________________________________________________ 
______________________________________________________________________________________

8. Наслідки ДТП: а) загинуло/осіб/ ___________б) поранено/осіб/ _______________________________ 

9. Претензії до дорожньої служби _________________________________________________________
                                                                                                   (недоліки в експлуатаційному утриманні ділянки дороги,
______________________________________________________________________________________
                                                                   зазначені в акті огляду місця скоєння ДТП)

10. Брали участь у розслідуванні (огляді місця): а) від правоохоронних органів ____________________
______________________________________________________________________________________
                                                                                       (посада, прізвище, ініціали)
б) від дорожньої організації ______________________________________________________________
                                                                                                                  (посада, прізвище, ініціали)

11. Додаткові дані ______________________________________________________________________
                                                                           (коефіцієнт зчеплення покриття; розміри ям, деформацій покриття,
______________________________________________________________________________________
                                             перешкод; відстань до дерев, опор; наявність електроосвітлення та інше) 

Виконавець _________________
                                        (підпис, дата) 

________________________
(посада, прізвище) 

тел. __________________ 

Передав: ______________________
                                       (прізвище) 

Прийняв: _____________________________
                                         (прізвище, дата, час) 


 

Додаток 4
до Порядку 


Перелік
недоліків (основних) в експлуатаційному утриманні автомобільної дороги, що зазначаються при огляді місця скоєння ДТП

1. Слизьке покриття.

2. Нерівне покриття. 

3. Наявність на покритті ямок та руйнувань. 

4. Незадовільний стан узбіччя.

5. Наявність перешкод на проїзній частині.

6. Невідповідність обладнання залізничного переїзду нормативним вимогам.

7. Наявність дерев, опор освітлення, рекламоносіїв, розміщених з порушенням чинних норм. 

8. Відсутність тротуарів (пішохідних доріжок) у населених пунктах. 

9. Невідповідність транспортного та/або пішохідного огородження нормативам.

10. Невідповідність огородження місць проведення дорожньо-будівельних робіт нормативам.

11. Відсутність дорожніх знаків, передбачених дислокацією, або їх неправильне застосування.

12. Відсутність світлофорів, передбачених дислокацією, або їх несправність.

13. Відсутність дорожньої розмітки або її неправильне застосування.

14. Обмеження видимості на перехресті, повороті, залізничному переїзді, пішохідному переході.

15. Незабезпечення відводу води з проїзної частини.
Читати форум «Законодавство, страхування…»
Пряма мова
Alex_I Alex_I Re: Снятие с учета / Сделка / Постановка на учет

МОТОРНЕ (ТРАНСПОРТНЕ) СТРАХОВЕ БЮРО УКРАЇНИ

25.01.2012 № 1661/ 10

Страховикам-членам МТСБУ
(за списком)

Щодо однозначності визначення
та застосування К2 та К4


Повідомляємо, що Президія МТСБУ на своїх засіданнях 11 та 19 січня 2012 року при обговоренні питань стосовно однозначності визначення та практичного застосування деяких коригуючих коефіцієнтів при розрахунку страхових платежів за внутрішніми договорами страхування прийняла (див. протокол № 296/2012 від 11.01.2012 та протокол № 297/2012 від 19.01.2012 ) відповідні управлінські рішення, які є обов’язковими для виконання усіма страховиками-членами МТСБУ.

Сутність прийнятих рішень полягає в наступному.
1. Відповідно до рішення Президії МТСБУ від 11.01.2012 (протокол № 296/2012) страховикам-членам МТСБУ визначати, розрахований актуарним методом, мінімальний розмір корегуючого коефіцієнту К4 (залежно від водійського стажу осіб, допущених до керування забезпеченим транспортним засобом) для страхувальників-фізичних осіб не менше, ніж 1,35 .
Це рішення набирає чинності з дати відправлення Дирекцією МТСБУ до страховиків-членів МТСБУ засобами корпоративного електронного зв’язку копії протоколу № 296/2012.
Звертаємо увагу на те, що згідно з вище прийнятим рішенням на Дирекцію МТСБУ з 20.01.2012 покладено контроль за виконанням страховиками-членами МТСБУ цього рішення та обов’язок щомісячно інформувати Президію МТСБУ.

2. Відповідно до рішення Президії МТСБУ від 19.01.2012 (протокол № 297/2012) страховикам-членам МТСБУ для однозначності визначення та застосування коригуючого коефіцієнту К2 (залежно від місця реєстрації транспортного засобу) керуватися наведеною нижче таблицею:
Визначення мінімального розміру коефіцієнта у залежності від місця реєстрації транспортних засобів (К2)
Місцезнаходження установи, яка зареєструвала транспортний засіб і зазначена в документі про реєстрацію транспортного засобу Мінімальний розмір К2
1 місто Київ
2 міста : Бориспіль, Боярка, Бровари, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь
3 міста :Дніпропетровськ, Одеса, Харків
4 міста: Донецьк, Запоріжжя, Кривий Ріг, Львів, Миколаїв
5 міста: Алчевськ, Бердянськ, Біла Церква, Вінниця, Дніпродзержинськ, Горлівка, Євпаторія, Єнакієве, Житомир, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільский, Керч, Кіровоград, Краматорськ, Кременчук, Лисичанськ, Луганськ, Луцьк, Макіївка, Маріуполь, Мелітополь, Нікополь, Павлоград, Полтава, Рівне, Севастополь, Сєверодонецьк, Сімферополь, Слов'янськ, Суми, Тернопіль,Ужгород, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів
6 населені пункти, які не зазначені в інших рядках
7 за межами України

Це рішення набирає чинності з дати відправлення Дирекцією МТСБУ до страховиків-членів МТСБУ засобами корпоративного електронного зв’язку копії протоколу №297/2012 від 19.01.2012.
Звертаємо також вашу увагу на те, що згідно з вище прийнятим рішенням на Дирекцію МТСБУ з 01.02.2012 покладено контроль за виконанням страховиками-членами МТСБУ цього рішення та обов’язок щомісячно інформувати Президію МТСБУ.
З огляду на викладене вище, просимо зміст прийнятих рішень Президією МТСБУ довести до відома всіх працівників та уповноважених представників страхової компанії, які займаються питаннями провадження обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами.
З повагою,

Заст. Генерального директора І.ГумінськийКоэффициенты для расчёта полиса ГО зависимости от места регистрации авто
по состоянию на 2018 г.

Место регистрации ТС Коэффициент
Киев 4,80
Борисполь, Боярка, Бровары, Васильков, Вишневое, Вышгород, Ирпень 2,50
Одесса, Харьков 3,40
Днепр, Донецк, Запорожье, Кривой Рог, Львов 2,80
Алчевск, Бердянск, Белая Церковь, Винница, Горловка, Каменское (Днепродзержинск), Евпатория, Житомир, Ивано-Франковск, Каменец-Подольский, Керчь, Кропивницкий (Кировоград), Краматорск, Кременчуг, Лисичанск, Луганск, Луцк, Макеевка, Мариуполь, Мелитополь, Николаев, Никополь, Павлоград, Полтава, Ровно, Севастополь, Северодонецк, Симферополь, Славянск, Сумы, Тернополь, Ужгород, Херсон, Хмельницкий, Черкасы, Черновцы, Чернигов 2,20
другие населенные пункты Украины 1,50
зарегистрированные в других странах 3,00
SuperSim SuperSim Re: Снятие с учета / Сделка / Постановка на учет

И сколько в год Вы будете экономить на ГОшке?
Alex_I Alex_I Re: Снятие с учета / Сделка / Постановка на учет
Всего на одну строку выше указаны текущие коэффициенты для расчёта полиса ГО зависимости от места регистрации авто. Разница в коэффициентах между Киевом и регистрацией в прочих населённых пунктах в 3.2 раза. Для авто с двигателем 1.6 в абсолютной величине полис дешевле примерно на 1200-1300 грн в год.

Заметили ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter